Interviu žurnalui "Vestuvės" 


„Mėgstu keliauti, ypač žavi pietryčių Azija. Man patinka pradėti rytą kavos aromatu,nuolat tobulinuosi įvairiuose seminaruose, fotografuoju nuo 12 metų, o profesionaliaitai daryti pradėjau būdamas 16 - taip,  prisistatydamas, pokalbį pradeda ir gera nuotaika užkrečia Nuostabifoto.lt fotografas SIMONAS SKABEIKIS.


Užsiminei, kad daug laiko skiri savęs tobulinimui. Papasakok kas tave įkvėpia labiausiai?

Daugiausiai išmokti ir pakeisti požiūrį padėjo mokymasis iš pačių geriausių. Teko būti mokymuose pas 5 iš TOP 10 vestuvių fotografų pasaulyje: iš Amerikos, Europos ir net Australijos bei pas daugelį talentingų portretistų.Susitikti su šiais žmonėmis ir bendrauti su jais akis į akį, klausytis patarimų – pats greičiausias būdas tobulėti. Taip pat akiratį plečia kino juostos: ten yra tiek daug į mūsų pasamonę adresuotų dirgiklių: nepriekaištinga kompozicija, spalviniai sprendimai, žaidimai kontrastais ir t.t.

Daug įkvėpimo randu mados fotografijoje – būten čia matome kas populiaru netolimoje ateityje, o tai padeda sukurti nuotraukas, į kurias žiūrint norėtųsi ištarti „Wow!”. Juk dažnai atsivertus tėvų vestuvių albumus ir stebint nuotraukas jos atrodo gražiai, bet su ironiška šypsena galvojame, jog patys tikrai tokių nenorėtume.

Na, ir žinoma, klientų atsiliepimai. Nėra nieko malonesnio, nei išgirsti, jog klientai nesitikėjo, kad gali atrodyti taip gražiai, elegantiškai. Juk pačią šventę dėl streso ir adrenalino tądien dažniausiai prisimename tik iš nuotraukų.


Kodėl vestuvių fotografija?

Nes nebūna dviejų vienodų vestuvių, visada įdomu dirbti. Taip pat, labai patinka matyti tikrus poros jausmus, jaudulį, kaip visa tai skleidžiasi nuo pat ryto pasiruošimo. Diena su laimingais jaunaisiais įkrauna daug optimizmo ir geros nuotaikos, paprasčiausiai užkrečia gerumu.

Vestuvių fotografija nors ir labai įkvepianti, tačiau kartu yra ir gan sudėtinga: reikia išmanyti beveik visus fotografijos žanrus. Vestuvės dažnai pareikalauja ir psichologo vaidmens: turiu per trumpą laiką rasti būdą užkalbinti, įgyti pasitikėjimą, išklausyti, padrąsinti. O bendrauti man patinka. Taip pat patinka tai, jog prie vieno užsakymo galima praleisti keletą savaičių ir daugiau: atidžiai suplanuoju scenarijų, pasiruošiu fotografavimui, apmąstau lokacijas, na ir po visko - „išgyvenu“ vestuves dar kartą, jas retušuodamas. Kadangi neįsivaizduoju savęs darant 30 ar daugiau fotosesijų per savaitę prie to paties studijino fono – vestuvių fotografija yra būtent tai, kas man tinka labiausiai.


Kaip apibūdintum savo fotografijos stilių?

Jausminga, dinamiška, prabangi, tikra, įkvepianti. Vestuvės man – visų pirma jausmai ir tikros emocijos. Kadangi dirbame dviese, galime pažvelgti į tuos pačius momentus keliais skirtingais kampais, skirtingomis akimis, o tai suteikia daugiau universalumo. Pasiruošimo metu vienas fotografas gali būti pas nuotaką, kitas pas jaunikį. Vis labiau populiarėja trumpos, maždaug valandos trukmės fotosesijos, kurios leidžia jauniesiams išsaugoti jėgas pačiai šventei, todėl ir patys stengiamės negaišinti jaunųjų ilgomis fotosesijomis.


Kokie žmonės renkasi tave?

Suprantantys kas yra kokybiška ir nemari fotografija, norintys fotografų kurie nestokotų energijos ir idėjų vestuvių dieną. Vedėjai ir vestuvių svečiai dažnai mūsų klausia, ar jaunieji yra mūsų draugai, giminaičiai; Nenuostabu, nes stengiamės jog jaunavedžiai mūsų kompanijoje visiškai atsipalaiduotų. Prieš vestuves stengiamės būtinai susitikti gyvai, susipažinti, suprasti vienas kitą.


Ką galėtum patarti jauniesiams, ieškantiems fotografo?

Vestuvių nuotraukos turi būti gražios ne tik pavieniui, bet ir pasakoti jūsų istoriją, tad rinkitės atsakingai ir nepriimkite sprendimų skubotai. Vartydami savo vestuvių nuotraukų albumą po dešimties metų arba greitai jas perversite, nes jos visiškai nejaudins, tik primins klaidas, kurias padarėte organizuodami savo šventę, arba jausitės tarsi dar kartą išgyvendami savo vestuvių dieną, o teigiamos emocijos nustums į šalį visus nesklandumus. Tik nuo jūsų pačių priklauso, kuris variantas „ištiks“ jus.